Deltawise windykacja

Windykacja Deltawise pojawia się w sytuacji, gdy nie spłaciłeś w terminie pożyczki o nazwie Smartpożyczka lub Pożyczka Plus. Co oznacza dla Ciebie windykacja Deltawise i czy masz się czego obawiać? Przedstawiamy najpełniejszy w polskim Internecie artykuł o Deltawise, którego lektura rozwieje wszelkie obawy i lęki związane z tą firmą.

  • Windykacja Deltawise to paradoksalnie najlepsze, co może spotkać dłużnika.
  • Niespłacone pożyczki możesz rozłożyć aż na 48 nieoprocentowanych rat.
  • A jeśli lubisz adrenalinę – całkowicie umorzyć i nie spłacać wcale. Właśnie dzięki Deltawise.

Windykacja Deltawise – kiedy się pojawia?

Estońska firma Deltawise ma powiązania z firmą oferującą pożyczki o nazwie Smartpożyczka i Pożyczka Plus. Jest to bardzo silne powiązanie, gdyż towarzyszy klientom wymienionych chwilówek zaraz po wyczerpaniu się ich własnych pism windykacyjnych. Aż do samego końca, czyli sprzedania długów.

Pożyczka Plus – jak windykuje przed oddaniem sprawy Deltawise?

Pożyczka Plus, zanim sięgnie po windykację Deltawise, wysyła takie oto wezwania do zapłaty. Jak widać na zaznaczonym fragmencie, celem Pożyczki Plus jest wyłudzenie refinansowania:

Wezwanie do zapłaty od Pożyczka Plus

Refinansowanie to rodzaj haraczu od dłużników firm pożyczkowych, który pozwala uniknąć konsekwencji długów. Refinansowanie Pożyczki Plus jest największym błędem klientów firmy pożyczkowej, gdyż pieniądze te nie służą spłacie pożyczki. Są po prostu opłaceniem się za miesiąc spokoju.

Smartpożyczka windykuje strasząc wizytą windykatora

Smartpożyczka również windykuje po swojemu, zanim przekaże tę niewdzięczną robotę Deltawise. Opiera się na założeniach powszechnie znanych, że dłużnik najbardziej na świecie boi się windykacji terenowej. I choć firma pożyczkowa oczywiście nie posiada żadnej windykacji w terenie, to nie przeszkadza jej to wcale, aby straszyć nią dłużnika:

SMS od windykatora Smartpożyczka

Windykacja Deltawise wchodzi do gry. Na razie jako zewnętrzna firma windykacyjna

Firma pożyczkowa szybko wyczerpuje swój arsenał prymitywnych straszaków. Bo i ileż razy można okłamywać klientów indywidualnych, posiadających dług, że odwiedzi ich windykator? Albo że spotkają się w sądzie? W pewnym momencie stałoby się to żenujące. Dlatego też, gdy straszaki nie przekładają się na wyłudzenie refinansowań, uruchamiana jest windykacja Deltawise. Teraz to ona ma za zadanie straszyć klientów indywidualnych posiadających dług u firm pożyczkowych.

Pożyczka Plus i Smartpożyczka sprzedają dług do Deltawise

Windykacja Deltawise jako podmiot zewnętrzny działa krótko, bo raptem kilka tygodni. Po tym czasie firma pożyczkowa, w której posiadasz dług, dokonuje sprzedaży wierzytelności do Deltawise.

I tym samym przez okres 6-10 tygodni to Deltawise staje się Twoim wierzycielem. Nie jest już zatem zewnętrzną firmą, którą wynajęła pożyczka, ale właścicielem Twego długu.

Jak się dowiedzieć, że Deltawise kupiła dług, a pożyczka go sprzedała?

Informacje o tym, że Deltawise kupiła dług otrzymasz mailem i pocztą tradycyjną. Zawiadomienie o tym, że Twój dług został kupiony, wygląda z reguły tak:

Zawiadomienie o kupnie długu przez Deltawise

Od chwili otrzymania informacji o tym, że dług kupiła windykacja Deltawise aż do momentu dalszej sprzedaży, będziesz zasypywany spamem z tej firmy. Co więc zrobić, aby nie popełnić kosztownego błędu?

Jak wygląda firma Deltawise? Czy to groźna firma?

Windykacja Deltawise to wysyłanie spamu. Tylko i aż. Problem osób, którym posiadanie długów wyostrza wyobraźnię, tworząc niezwykle plastyczne obrazu hordy windykatorów terenowych Deltawise sunących pod ich dom w celu dokonania aktu zniszczenia, polega na tym, że widzą Deltawise jako dużą, prężną i niezwykle groźną firmę. Nic z tych rzeczy. Jeśli powiem Ci, że cała Deltawise to pokoik w kamienicy widocznej na zdjęciu to nadal będziesz tak uważać? I bać się Deltawise?

Czy może po prostu uświadomisz sobie, że cała windykacja Deltawise to komputer, z którego wysyłane są straszaki do klientów. I to w ich głowie nic nie znacząca firemka rośnie do wielkości giganta….

Siedziba firmy Deltawise

Adres do korespondencji firmy DeltaWise:

DeltaWise OÜ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Oddział w Polsce
ul. Sienkiewicza 40a, 15 -004 Białystok
e-mail: kontakt@deltawise.pl
telefon: + 48 698 260 106

Windykacja Deltawise – jak działa?

Całe działanie windykacji Deltawise ogranicza się do wysyłki maili i SMS-ów. Zatem, jak wcześniej wspomniałem, spamowania nowych klientów. Z założenia windykacja na działać na psychikę posiadacza długów. Czy działa? Oceń sam:

Wezwanie do zapłaty od Deltawise OU

Oczywiście Deltawise nie ogranicza się do wysyłania posiadaczom długów, które windykują, wyłącznie takich grzecznych maili. O nie. Deltawise doskonale wie, co działa na psychikę klientów od długów. Windykator terenowy.

Czy Deltawise ma windykację terenową?

Oczywiście, że nie ma. Widziałeś już siedzibę Deltawise i chyba nie masz wątpliwości, o jakiej mówimy firmie. Czy raczej firemce. Tego typu „giganci” rynku windykację terenową posiadają wyłącznie w swoich straszakach. Czy oszukiwanie klientów nieistniejącą windykacją terenową jest etyczne? Na pewno nie, ale jaka firma, taki profesjonalizm.

Dla porównania z „centralą” Deltawise siedziba główna firmy, która windykację terenową posiada. I w której liczba windykatorów terenowych jest kilkanaście razy wyższa niż wszystkich pracowników Deltawise:

Siedziba Ultimo SA - giganta w obrocie wierzytelnościami

Wiesz już zatem, że informacje wysyłane do Ciebie przez Deltawise i informujące o wizycie windykatora terenowego są kłamstwem. Żaden dłużnik nigdy nie widział na oczy windykatora terenowego z Deltawise. I nie zobaczy. Gdyż firemki tej wielkości nie mają windykacji terenowej.

Deltawise windykacja terenowa w straszakach wysyłanych do klientów

Wobec braku działu windykacji terenowej firma Deltawise postanowiła go sobie wymyślić. I tym wirtualnym windykatorem terenowym straszyć dłużników.

Jak to robi? Za pomocą SMS-ów:

SMS od windykatora terenowego Deltawise

oraz wiadomości wysyłanych drogą elektroniczną. Niepłacący pożyczek, które windykuje Deltawise, muszą przygotować się na takie maile:

Straszenie windykacją terenową w wykonaniu Deltawise

Oczywiście żadnego windykatora nigdy nie zobaczy. Jak wspominałem (i trzeba to zapamiętać, aby zrozumieć na czym polega windykacja Deltawise) firemka ta działa poprzez masowe wysyłanie straszaków do wszystkich klientów niepłacących pożyczek – chwilówek w firm pożyczkowych wymienionych na wstępie.

Czy Deltawise rozkłada na raty?

Oczywiście, dług windykowany przez Deltawise możesz rozłożyć na raty. Jednakże nie masz co liczyć na jakieś promocje, ale możliwość rozłożenia długu na kilka rat otrzymasz.

Ba, windykacja Deltawise sama Ci je zaproponuje:

Deltawise windykacja proponuje ugodę

Oczywiście nie omieszkując przy tym straszyć „kolosalnymi kosztami”, które podobnie do windykacji terenowej, zrodziły się w głowie piszącego te bzdury. Pełen „profesjonalizm”.

Zatem wiesz już, że windykacja Deltawise pozwala na rozkładanie długów na raty, czas dowiedzieć się teraz, dlaczego

rozłożenie długu na raty w Deltawise nie ma sensu

Czysta ekonomia. Rozłożenie na raty wiąże się ze spłatą w krótkim terminie (np. 4 miesięcy) całości długu na konto Deltawise.

Czekając raptem kilka tygodni, odrzucając jednocześnie chęć spłaty długów w ratach poprzez ugodę z Deltawise, otrzymasz ofertę spłacenia zadłużenia w 48 nieoprocentowanych ratach. Czas gra na Twoją korzyść, wykorzystaj to, gdyż nie masz żadnego ciśnienia ze strony Deltawise.

Zdecydowanie nie warto podpisywać jakiejkolwiek ugody z Deltawise. Będzie to oznaczało uznanie długu i uniemożliwi skorzystanie ze znacznie korzystniejszych warunków spłaty, które pojawią się dopiero wówczas, gdy Deltawise sprzeda dług. A sprzeda na na bank.

No tak, powie wielu, ale ja wolę dogadać się i spłacić, niż czekać na pozew od Deltawise i sąd. Zatem docieramy to kolejnego problemu klientów firmy windykacyjnej. A jest nim to

czy Deltawise chodzi do sądu?

Od dobrych dwóch lat Deltawise nie chodzi do sądu. Ani do EPU ani sądu rejonowego. Dług kupiony przez firmę windykacyjną Deltawise jest sprzedawany dalej bez działań sądowych.

Dlaczego pomimo braku ugody Deltawise nie próbuje swoich sił w sądach?

Bez wchodzenia w szczegóły – specyfika cesji z Pożyczka Plus czy Smartpożyczka sprawia, że wierzytelność kupiona przez Deltawise ma jakieś felery. Czy powodem jest roczna stopa oprocentowania pierwotnego wierzyciela, czyli pożyczki, czy odsetki, a może całkowita kwota na umowie cesji – nie wiadomo.

W każdym razie od dawna już windykacja Deltawise nie wysyła pozwów do sądu. W sumie nie można się dziwić, skoro ich problemem było zaakceptowanie pozwu przez najprostszy e-sąd:

Postanowienie sądu - Deltawise przegrywa z dłużnikiem

Dlatego też wszystkim klientom (dłużnikom) posiadającym dług w Deltawise sugeruję uznać takie pisma za spam. Choć wyglądają na poważne i groźne, nie niosą ze sobą konsekwencji w postaci pozwu do sądu:

Straszenie sądem przez wierzyciela z Estonii

Jak widać w Deltawise nawet radca prawny okłamuje klientów. Wysyłając kłamstwa o zamiarze złożenia pozwu, którego windykacja Deltawise nie ma zamiaru składać. Gdyż od dawna polityka windykacyjna tej firmy to odsprzedaż długu po nieskutecznej windykacji. I tak będzie również w Twoim przypadku.

Zmiana wierzyciela – dług kupiony przez Deltawise trafia do Obligo

Żywot wierzytelności w Deltawise nie jest długi. To 6-10 tygodni. Po wysłaniu wszystkich swoich straszaków windykacja Deltawise pozbywa się wierzytelności. Jej odbiorcą jest Obligo.

Uwaga: nazwa podmiotu kupującego dług może być inna niż Obligo, gdyż spółka ta posiada wiele córek. Ale to, że dług po Deltawise trafił właśnie do Obligo, rozpoznasz po elementach zaznaczonych na czerwono:

Deltawise sprzedaje dług do Obligo

Co dalej z długiem po kolejnej sprzedaży?

Obligo to nieco wyższy level niż windykacja Deltawise, więc nie będzie tutaj prymitywnych straszaków o windykatorach terenowych. Nie będzie wezwań stanowczych do spłaty całości zadłużenia, bo jak nie to pozew do sądu, komornik. Będzie za to propozycja mediacji:

Mediator sądowy zaprasza do rozmów w sprawie Obligo

Co dają Ci mediacje? Czy warto w nie wchodzić?

Mediacje pozwalają Ci na spłatę zadłużenia, sprzedanego przez Deltawise, w 48 nieoprocentowanych ratach. Nie ma zatem żądania spłaty całości długu, a niezwykle atrakcyjna propozycja. Czy to oznacza, że następca Deltawise to dobry wujek? Nic z tych rzeczy. To raczej taki wujek, który chce pokazać dziewczynce małe kotki lub dać cukierki. Ale ponieważ Ty jesteś dorosłym dłużnikiem, Ciebie wabi atrakcyjnymi warunkami spłaty.

Celem jest to, abyś uznał dług w całości. Bez tego sprawa w sądzie jest dla nowego wierzyciela wyrzuceniem w błoto pieniędzy. On o tym doskonale wie. Dlatego też proponuje Ci cukierki w postaci świetnych warunków spłaty. Sprawa jest prosta – decydując się na ugodę tracisz możliwość umorzenia całości zadłużenia.

Czy dług po Deltawise można umorzyć?

Można. A nawet trzeba. Smartpożyczka i Pożyczka Plus to nieraz długi w wysokości kilkunastu tysięcy złotych. Jeśli prawo jest po Twojej stronie, głupotą byłoby tego nie wykorzystać. I umorzyć dług na mocy prawomocnego wyroku sądu.

Szczególnie, jeśli firmie, która udzieliła Ci pożyczki, jak ostatni bałwan płaciłeś refinansowanie, tylko dlatego, że wyczytałeś na forum, że dzwonią do pracodawcy. Lub też w swej niewiedzy myślałeś, że zgodnie z prawem naślą na Ciebie komornika.

Teraz masz szansę, aby zmarnowane na refinansowania pieniądze odzyskać. Dzięki temu, że przez chwilę dług był w rękach Deltawise, masz praktycznie pewność całkowitego umorzenia swoich wierzytelności. Oczywiście zgodnie z prawem. Decyzja należy do Ciebie.

Masz dług kupiony przez Deltawise? Skorzystaj z niepowtarzalnej szansy na jego umorzenie

Przeprowadź swój proces oddłużania z chwilówek kupionych przez Deltawise i inne firmy kupujące długi w sposób profesjonalny, komfortowy dla psychiki i co najważniejsze – skuteczny.

Pod stałą kontrolą indywidualnego opiekuna procesu oddłużania i adwokata. Dzięki naszemu doświadczeniu i wsparciu najlepszych fachowców od wychodzenia z długów, Twoje długi pozabankowe mogą być zredukowane o 50%, a pozostała część spłacona w dogodnych ratach. Jak to zrobić?

Po prostu zapoznaj się z najbardziej cenionym w Polsce programem oddłużeniowym dedykowanym osobom w pętli długów pozabankowych. Poznaj program Oddłużanie z Chwilówek, dzięki któremu przywracamy wiarę w życie bez długów ok. 1500 osób rocznie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top